Сутність, завдання та пріоритети децентралізації – у центрі спілкування журналістів та фахівців
28 Липня 2016
28 Липня 2016
25-26 липня у Полтаві відбувся другий семінар-тренінг в рамках інформаційної кампанії Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт .
Організаторами заходу стали Програма Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні», Інститут громадянського суспільства та ГО «Інтерньюз-Україна».
У центрі спілкування, що відбулось між фахівцями та представниками журналістської спільноти – питання сутності, мети, завдань, пріоритетів реформи місцевого самоврядування й процесу децентралізації влади. Також було обговорено виклики, що постають перед реформою, фінансове забезпечення органів місцевого самоврядування й новітні європейські стандарти функціонування місцевої влади згідно 12 європейських принципів доброго демократичного врядування на місцевому рівні (Good Governance) .
«Успішні європейські країни мають ефективну владу на місцевому і регіональному рівнях і є достатньо децентралізованими. Ефективна, спроможна та відповідальна влада, збільшення добробуту й доходів громадян – фокус нашої реформи самоврядування», – вважає директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук.
Журналістам були наведені яскраві приклади результативності реформи місцевого самоврядування та територіальної влади.
На центральному рівні вдосконалюється законодавство: ухвалено Концепцію реформи, Закони України «Про співробітництво територіальних громад», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про засади державної регіональної політики», внесено зміни до низки законів в сфері містобудування, проведено бюджетну децентралізацію, здійснено ще цілий ряд дуже важливих законодавчих змін.
На місцевому рівні об’єдналося близько 7% органів місцевого самоврядування. Що показали шість місяців роботи? Наприклад, у Волочиській міській об’єднаній територіальній громаді Хмельницької області – дуже коротко і в цифрах пояснив Анатолій Ткачук: «Відпрацьовано десять сесій, на яких прийнято понад півтисячі рішень. За перше півріччя 2016 року отримано перевиконання дохідної частини загального фонду бюджету на 154,4 відсотка на суму 12 млн. грн. Для порівняння, річний бюджет міста до об’єднання складав до 16 млн., був дотаційним. “Цукерка для об’єднання” – субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаної громади склала 14,3 млн. грн. для інфраструктурних проектів. Це як ще один колишній бюджет міста. І в громаду вже закуплено прибиральну техніку, водогони, шкільні автобуси на черзі».
Учасники семінару-тренінгу також мали можливість поспілкуватися з керівником проектів з медіаграмотності ГО «Центр медіа реформ», медіа тренером, експертом Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» Тетяною Матичак. Під час дискусії учасники визначились, що серед основних завдань ЗМІ у медійному середовищі – показати практичні позитивні приклади впровадження реформ, а також дати населенню прості та зрозумілі відповіді на запитання: в чому суть реформи, для чого вона проводиться, як вирішуватимуться проблеми кожного конкретного громадянина та як зміниться його життя під час і після реформи. Все це необхідно для того, щоб люди зрозуміли: мета реформи – покращення умов їхнього життя. І, відповідно, підтримували її та були готовими до змін.
В ході візиту до Полтави також відбулась зустріч менеджера Програми Ради Європи Андрія Гука з головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким, під час якої було обговорено питання участі органів місцевого самоврядування області конкурсах, що реалізуються Мінрегіоном спільно з Програмою Ради Європи: Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» та Всеукраїнський конкурс журналістських робіт з тематики «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади». Інформацію про згадані конкурси розміщено на сайті Полтавської обласної ради.
Дивитись фотогалерею конференції можна тут.
Дивитись презентації учасників можна тут:
Дивитись презентації учасників можна тут:
Немає коментарів:
Дописати коментар